FOR JOBS - Pro vystavovatele


Místo konání: PVA EXPO PRAHA v Letňanech

 


DOKUMENTY KE STAŽENÍ:

Vyplnitelné formuláře ve formátu pdf.

 

Přihláška FOR JOBS [pdf]

Objednávka prezentace [pdf]

 Závěrečná zpráva 2017
Řekli o nás ...INTERLINGVA CZ


Nabídku vystavovatelů z řad průmyslových podniků v rámci 1. ročníku FOR JOBS vhodně doplnila také možnost seznámit se s mezinárodním jazykem interlingua, česky interlingva. Tento komunikační jazyk přebírá slovní zásobu ze společného slovníku živých románských jazyků a latiny a sestavila jej skupina jazykovědců na základě zkušeností s uměle vytvořenými řečmi, jako např. esperanto či occidental.


Gramatika je pravidelná a jednoduchá po vzoru angličtiny. Interlingvu se naučíte ve zlomku času, jinak potřebného ke zvládnutí národních jazyků, zvláště máte-li již znalost románských jazyků, nebo angličtiny. Naopak studiem interlingvy  rozšiřujete svoji znalost mezinárodního slovníku a napomůže vám i při studiu románských jazyků nebo angličtiny. Interlingva je srozumitelná na první pohled zhruba třetině populace Země. Sdružení INTERLINGVA CZ organizuje bezplatné kursy a další akce k podpoře tohoto jazyka. Bližší informace naleznete na www.interlingva.cz

Kontak: Bohdan Šmilauer, mobil: 736 120 563

 

Veletrh FOR JOBS byl pro nás úspěšný a děkujeme za vzornou a bezchybnou organizaci. Navázali jsme řadu kontaktů. Rádi bychom se zúčastnili i příštích ročníků.

Bohdan Šmilauer, INTERLINGVA CZFOR JOBS - ohlédnutí za letošním ročníkem


Souběh veletrhů FOR INDUSTRY, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR LOGISTIC, FOR WELD a FOR INFOSYS vytvořil ve dnech 9. až 12. května 2017 unikátní příležitost pro zájemce o novinky z průmyslového prostředí. Zdá se, že Průmyslové veletrhy Praha se tak už napevno zapsaly do kalendářů. Napomohla tomu nejen šíře výstavy, ale také zajímavý a bohatý doprovodný program.

Během čtyř dnů dorazilo na výstaviště PVA EXPO PRAHA 7 612 odborných návštěvníků, kteří vzali útokem 233 vystavovatelů rozprostřených na více než 8000 m2 hrubé výstavní plochy. I tato čísla dokazují růst, který dává tušit, že v Praze konečně roste průmyslový veletrh, který si metropole zaslouží. Samotný prostor určený výstavě však nebyl jediným lákadlem. Tím byly bezesporu také doprovodné akce, které návštěvníkům umožnily komplexní informační zážitek.  Za zmínku určitě stojí Setkání lídrů českého exportu 2017, Dynamický autosalon či ENERGO SUMMIT.

Velké díky patří zejména vystavujícím firmám, které svojí aktivní účastí vytvořily skvělý základ pro pokračování prezentace oboru strojírenských technologií a navazujících oborů v hlavním městě Praze.

Vše na jednom místě a ještě o kousek víc


Pokud veletrhy budou držet nastavený směr, dá se předpokládat, že se minimálně na necelý týden mohou opět stát centrem pozornosti všech, kteří se zajímají o průmyslový trh.

Koncept veletrhu pokrývající značnou šíří tuzemského i světového průmyslu slibuje příležitost udržet krok se současnými trendy. Nutno podotknout, že i toto byly hlavní důvody, proč  návštěvníci  Průmyslové veletrhy Praha letos navštívili. Pochvalovat si mohli nejen bohatou výstavní nadílku a bohatý program po celé čtyři veletržní dny, ale také ideální strategickou pozici samotného výstaviště.

Letos poprvé Průmyslové veletrhy Praha navíc rozšířila přehlídka pracovních příležitostí FOR JOBS určená pro absolventy technických oborů. Akce dostala záštitu od Ministerstva práce a sociálních věcí, dalšími odbornými partnery se stali např. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy či Úřad práce, Krajská pobočka pro hl.m. Prahu. Pracovní pozice nabízely např. společnosti 2JCP, Continental Automotive Czech Republic, Hager Electro, Interlingva, Motorpal, Pacovské strojírny, ZVU strojírny, VESKOM GROUP. Oslovit budoucí studenty a prezentovat možnosti studia a úspěchy žáků prostřednictvím FOR JOBS se rozhodla např. Střední průmyslová škola na Proseku či Západočeská Univerzita v Plzni.

Nový projekt má za cíl vytvořit příležitost pro setkání mladých odborníků a jejich potenciálních zaměstnavatelů z řad průmyslových firem.

 

Na první fotografie z veletrhu se můžete podívat ve fotogalerii .

 Úřad práce na FOR JOBS


Úřad práce České republiky, který bude zastupovat Krajská pobočka pro hlavní město Prahu se představí na FOR JOBS. Po celé 4 dny budou její pracovníci prezentovat široký komplex služeb zaměstnanosti zaměřený jak na podmínky evidence uchazečů a zájemců o zaměstnání, tak i především na nástroje Aktivní politiky zaměstnanosti, včetně podmínek možnosti účasti v rekvalifikačních kurzech orientovaných do oblasti technických oborů. Zajištěny budou také poradenské služby Informačně poradenského střediska pro změnu a volbu povolání (IPS).

Nedílnou součástí budou rovněž informace zahraniční zaměstnanosti, poskytované EURES poradci.Registrace spuštěna - představení MŠMT jako moderního, otevřeného zaměstnavatele


Zájemci o zaměstnání se mohou v rámci FOR JOBS zúčastnit několika oficiálních vstupů MŠMT s prezentací "Představení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jako moderního, otevřeného zaměstnavatele, který nabízí tradici, stabilitu, příležitost k osobnímu a profesnímu růstu, možnost seberealizace a smysluplnou práci pro současnou a budoucí generaci".

Chcete se uplatnit v evropských fondech?

Zajímáte se o problematiku evropských dotací?

Chcete získat zkušenosti, které nastartují vaši kariéru?

Potom potřebujeme právě vás!

V současnosti obsazujeme například pozice v oblasti administrace projektů, kde budete zodpovědni především za kontroly zpráv o realizaci, žádostí o platbu, projektových změn, veřejných zakázek či výstupů projektů podpořených z evropských fondů.

Sekce operačních programů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovynabízí svým zaměstnancům:

práci v přátelském kolektivu se zajímavou tématikou fondů EU

5 týdnů dovolené, 5 sick-days, až 6 dní studijního volna

pružnou pracovní dobu, další vzdělávání a školení

nad rámec základu platu také osobní ohodnocení, motivační a mimořádné odměny

lokalitu s výbornou dostupností (Praha Českomoravská)

moderní kancelářské prostory Office Parku Harfa

stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, kulturní akce

a další

MŠMT na FOR JOBS najdete v hale 3, stánek 3A31.

Bližší informace a další pracovní nabídky naleznete na:

www.msmt.cz, v sekci Fondy EU, část Kontakty a pracovní nabídky Facebook Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Veškeré dotazy k pracovním nabídkám můžete zasílat na kariera_opvvv@msmt.cz.

 

REGISTRACE NA OFICIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ MŠMT V RÁMCI FOR JOBS je již spuštěna - účast je zdarma.

AKCE SE KONÁ VŽDY VE VSTUPNÍ HALE I, SÁL Č. 3

TERMÍNY VSTUPŮ V PRŮBĚHU VELETRHU - registrujte se prosím rovnou na příslušný termín:

Úterý 9/5/2017

14-15 hod.

Středa 10/5/2017

13-14 hod.

15-16 hod.

Čtvrtek 11/5/2017

10-11 hod.

14-15 hod.

Pátek 12/5/2017

10-11 hod.Ministerstvo práce a sociálních věcí
Continental Brandýs nad Labem - Zaměstnavatel roku 2016
Hager Electro – Váš partner pro moderní elektroinstalace
Profesní karta inženýra – „engineerING card“ – doklad kvality
Kariéra ve společnosti Veskom


Jsme dynamicky se rozvíjející česká společnost, která ráda přivítá ve svém týmu vysoce motivované specialisty z různých oborů. Staňte se členem našeho týmu!

Společnost VESKOM, spol. s r.o., byla založena v prosinci roku 1991. Od počátku bylo cílem společníků vybudovat společnost, která je lídrem ve svém oboru. Od komplexních služeb v oblastech stlačeného vzduchu a vytápění se aktivity rozšířily na chlazení, vzduchotechniku, klimatizaci a další podporující činnosti. Spolupracujeme s významnými značkami na světovém trhu MTA, Alfa Laval, Hanwha Techwin, Gardner Denver, IVT a dalšími. Mezi naše odběratele patří především zákazníci z řad automobilového, energetického, plastikářského a potravinářského průmyslu.ZVU STROJÍRNY - pojďte pracovat do dobře zavedené a stabilní společnosti


Společnost vyrábí zařízení pro chemický, petrochemický, farmaceutický a potravinářský průmysl, pro klasické i jaderné elektrárny a příbuzné obory. Vyrábí a dodává kompletní technologická zařízení pivovarů a cukrovarů a zajišťuje i veškeré další činnosti vedoucí k předání investičního celku na klíč.

Především díky týmu šikovných spolupracovníků, špičkových odborníků a manažerů můžeme realizovat vlastní vývoj a inovace a dodávat vysoce profesionální práci při realizaci velkých zakázek. Nabídku volných pracovních pozic najdete zde.PACOVSKÉ STROJÍRNY - zajímavé projekty, dlouholetá tradice a přátelská atmosféra


Jsme podnik s bohatou historií, rodinnou atmosférou a krásnou náplní práce - naše kotle, varné nádoby nebo kvasné tanky dodáváme téměř do všech pivovarů a lihovarů po celé České republice.

PACOVSKÉ STROJÍRNY jsou tradiční, a zároveň dynamickou českou společností s vedoucím postavením na českém trhu a významným podílem na zahraničních trzích v oblasti dodávek komplexních technologických a procesních celků pro potravinářský, chemický a farmaceutický průmysl a zemědělství. Našimi tradičními produkty jsou pivovary a minipivovary, lihovary, pěstitelské pálenice, chladící technologie na mléko, technologické procesní soubory nebo bojlery.

V regionu Vysočina jsme majoritním zaměstnavatelem s celou škálou specializovaných divizí. Uplatnění u nás tedy najdou všichni ti, kteří mají chuť pracovat na zajímavých projektech, ve firmě s dlouholetou tradicí a přátelskou atmosférou. Hledáme šikovné lidi na dělnické pozice, kvalifikované inženýry a konstruktéry a obchodní zástupce s technickým zaměřením.

Společnost patří do významné průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP, která zajišťuje svým zaměstnancům všech členských společností stabilní pracovní zázemí, bezpečnost práce, spravedlivý systém odměňování, dobré pracovní podmínky, sdílení know-how skrze celou Skupinu, rozvoj pracovníků a možnost kariérního růstu ve Skupině.Žáci SPŠ na Proseku představí své nejlepší práce


V předchozích dvou ročnících PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ měli žáci Střední průmyslové školy na Proseku možnost představit odborné veřejnosti a ostatním návštěvníkům veletrhu své návrhy. Zpravidla se jednalo o zařízení, které navrhli a vytvořili v rámci maturitních projektů. Tuto možnost dostaly vždy dva nejlepší projekty z celé školy. I letos budou mít autoři nejlepších projektů příležitost představit své výsledky na jediném průmyslovém veletrhu v Praze. Kromě této možnosti mohou získat cenné poznatky od návštěvníků z řad odborné veřejnosti, nabídky na spolupráci či zaměstnání - stejně tak jako jejich předchůdci.

Podle Lukáše Procházky, zástupce ředitele pro praktické vyučování a technické činnosti, se letos velmi dobrých projektů sešlo více a žáci předvedou např. pneumatický lis, snímač navíjení vlasce rybářského prutu, automatizované zařízení pro hru "piano" = v podstatě automatické snímání z obrazu telefonu, regulaci pohybu kuličky (regulace naklápění), automatické zařízení pro snímání intenzity slunečního svitu, mendocinno motor (motor na solární pohon), LED Globe či zařízení pro recyklaci použitého materiálu z 3D tiskáren a mnoho dalšího.Vystavovatelé FOR JOBS 2017
HLEDÁTE TY SPRÁVNÉ LIDI PRO SVOJI FIRMU? MÁTE MOŽNOST SE JEŠTĚ PŘIHLÁSIT.


Neváhejte a zúčastněte velethu FOR JOBS, kde máte příležitost oslovit ty správné uchazeče. 

Za atraktivní cenu od 5000 bez DPH získáte možnost prezentace v rámci tohoto projektu a  jistě najdete vhodné zaměstnance. 

prihl_JOBS_17.pdf [pdf]

prihl_FOR JOBS_17_KOMPLETN [pdf]Vkročte za MOTORPALEM do světa automotive
Chcete ovládat mezinárodní jazyk interlingva?
Chcete ovládat mezinárodní jazyk interlingva?
Dnes spouštíme nové webové stránky FOR JOBS.CZ
FOR JOBS - nabídněte volné pracovní pozice v technických oborech


FOR JOBS je zcela nový projekt v rámci PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA, v rámci kterých vystavují tradičně firmy z oborů strojírenství, technologií pro svařování, pájení a lepení, logistiky, skladování a manipulace a také výroby, rozvodu a efektivního využití energie, povrchových úpravy a informačních systémů. Hlavním cílem organizátora veletrhů je vytvořit jedno místo pro setkání odborníků z těchto oborů a zároveň nabídnout jedno místo pro představení novinek a trendů z jednotlivých oblastí.

Přes 75% návštěvníků je z Prahy, Středních a Západních Čech a cílovou skupinou PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA jsou zejména manažeři, majitelé firem, obchodníci, živnostníci, ale i studenti středních a vysokých škol.
Závěrečná zpráva 2017