FOR JOBS - ohlédnutí za letošním ročníkem


Souběh veletrhů FOR INDUSTRY, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR LOGISTIC, FOR WELD a FOR INFOSYS vytvořil ve dnech 9. až 12. května 2017 unikátní příležitost pro zájemce o novinky z průmyslového prostředí. Zdá se, že Průmyslové veletrhy Praha se tak už napevno zapsaly do kalendářů. Napomohla tomu nejen šíře výstavy, ale také zajímavý a bohatý doprovodný program.

Během čtyř dnů dorazilo na výstaviště PVA EXPO PRAHA 7 612 odborných návštěvníků, kteří vzali útokem 233 vystavovatelů rozprostřených na více než 8000 m2 hrubé výstavní plochy. I tato čísla dokazují růst, který dává tušit, že v Praze konečně roste průmyslový veletrh, který si metropole zaslouží. Samotný prostor určený výstavě však nebyl jediným lákadlem. Tím byly bezesporu také doprovodné akce, které návštěvníkům umožnily komplexní informační zážitek.  Za zmínku určitě stojí Setkání lídrů českého exportu 2017, Dynamický autosalon či ENERGO SUMMIT.

Velké díky patří zejména vystavujícím firmám, které svojí aktivní účastí vytvořily skvělý základ pro pokračování prezentace oboru strojírenských technologií a navazujících oborů v hlavním městě Praze.

Vše na jednom místě a ještě o kousek víc


Pokud veletrhy budou držet nastavený směr, dá se předpokládat, že se minimálně na necelý týden mohou opět stát centrem pozornosti všech, kteří se zajímají o průmyslový trh.

Koncept veletrhu pokrývající značnou šíří tuzemského i světového průmyslu slibuje příležitost udržet krok se současnými trendy. Nutno podotknout, že i toto byly hlavní důvody, proč  návštěvníci  Průmyslové veletrhy Praha letos navštívili. Pochvalovat si mohli nejen bohatou výstavní nadílku a bohatý program po celé čtyři veletržní dny, ale také ideální strategickou pozici samotného výstaviště.

Letos poprvé Průmyslové veletrhy Praha navíc rozšířila přehlídka pracovních příležitostí FOR JOBS určená pro absolventy technických oborů. Akce dostala záštitu od Ministerstva práce a sociálních věcí, dalšími odbornými partnery se stali např. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy či Úřad práce, Krajská pobočka pro hl.m. Prahu. Pracovní pozice nabízely např. společnosti 2JCP, Continental Automotive Czech Republic, Hager Electro, Interlingva, Motorpal, Pacovské strojírny, ZVU strojírny, VESKOM GROUP. Oslovit budoucí studenty a prezentovat možnosti studia a úspěchy žáků prostřednictvím FOR JOBS se rozhodla např. Střední průmyslová škola na Proseku či Západočeská Univerzita v Plzni.

Nový projekt má za cíl vytvořit příležitost pro setkání mladých odborníků a jejich potenciálních zaměstnavatelů z řad průmyslových firem.

 

Na první fotografie z veletrhu se můžete podívat ve fotogalerii .

 Závěrečná zpráva 2017